Բացման խոսքով հանդես եկավ Ուսումնական գծով պրոռեկտոր Յու. Մարմարյանը. «Դեռ տարիներ առաջ Ալբերտ Մանասյանը նյութեր էր հավաքում այս գրքի համար, որը հետո դասագիրք պիտի դառնար:
ՀԱԱՀ-ում նշվեց Գրադարանավարի օրը
images-stories-norutunner-SRJ_0017-180x120Այսօր Հայաստանի գրադարանավարների օրն է: 2004թ. Ապրիլին ՀՀ կառավարության որոշմամբ հոկտեմբերի 7-ը հայտարարվեց «Գրադարանավարի օր»: ՀԱԱՀ-ում Գրադարանավարի օրվան նվիրված միջոցառումները մեկնարկեցին 2-րդ մասնաշենքի նորոգված ընթերցասրահից (430 սենյակ): Նորոգված ընթերցասրահի բացման խորհրդանշական կարմիր ժապավենը կտրեցին ուսումնական գծով պրոռեկտոր Յու. Մարմարյանն ու ՏՏ և ԻԾ կենտրոնի տնօրեն Վաչագան Մելքոնյանը:
Գրադարանավարներին շնորհավորելու էին եկել Գիտության դեպարտամենտի պետ-պրոռեկտոր Դ. Պետրոսյանը, ռեկտորի խորհրդական Գ. Դավթյանը, դեկանները, դասախոսներն ու ուսանողները:
Հայտարարություն
images-stories-norutunner-den_bibliotek-180x119Հարգելի ուսանողներ և աշխատակիցներ Հոկտեմբերի 7-ը Գրադարանավարի օրն է:
Տոնի կապակցությամբ, ՀԱԱՀ-ի 2-րդ մասնաշենքի 1-ին ընթերցասրահում (430 սենյակ), ժամը 14:00, տեղի կունենա նորոգված ընթերցասրահի բացումը, գրադարանի ավտոմատացման նոր KOHA համակարգի շնորհանդեսը, 1-ին կուրսի ուսանողներին էլեկտրոնային ընթերցողական քարտերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունը: Տոնի գրական-գեղարվեստական մասը կապահովեն քոլեջի ուսանողները:
Ձեր ներկայությունը ցանկալի է:
Բաց դաս` նվիրված Հովհաննես Շիրազին
Շիրազը հոյակապ դեմք է մեր պոեզիայի Պառնասում,հորդաբուխ ու ճշմարիտ բանաստեղծ. նրա ամեն մի բանաստեղծությունը մի գյուտ է `զարմանալի պատկերներով:
images-stories-norutunner-20140605_142344-180x135Մայիսի 3-ին ՀԱԱՀ-ի գրադարանում (302 սենյակ) տեղի ունեցավ Հովհաննես Շիրազին նվիրված բաց դաս: Բաց դասը կազմակերպել էին ՀԱԱՀ-ի գրադարանն ու հայոց և ռուսաց լեզուների ամբիոնը: Դասը վարում էր հայոց և ռուսաց լեզուների ամբիոնի դասախոս Գ. Կիրակոսյանը: